خدمات شبکه چیست؟

به مجموعه ای از خدمات آی تی گفته می شود که

با توجه به وضعیت سازمان و شرکت کارفرما، برای پیشبرد بهتر و راحت تر اهداف و گسترش بخش آی تی مجموعه انجام می شود که به موجب آن بسیاری از کارها به صورت مکانیزه و یا با سرعت بالاتری نسبت به حالت سنتی پیش می رود. در خدمات شبکه کارفرما نیاز های خود را عنوان می کند و پشتیبان سرور خدمات شبکه پیشنهادی و همچنین خدمات شبکه حداقلی به کارفرما ارائه می دهد و ایشان با توجه به اهداف و بودجه ی خود می توانند یکی را انتخاب و نسبت به راه اندازی آن توسط مجموعه پشتیبان سرور اقدام شود. اگر بخواهیم به گونه ای دیگر خدمات شبکه را شرح دهیم باید بگوییم که در هر مجموعه این کامپیوتر ها هستند که بخش بزرگی از کارها به واسطه آن ها انجام می شود. حال در کنار کامپیوتر ها تجهیزات و سرویس های دیگری وجود دارند که کامپیوتر ها به آن ها وابسته هستند و بخشی از کار ها به دوش آن ها است. برخی از این تجهیزات شامل پرینتر ها، مودم اینترنت و سرور ها هستند که بیشتر به چشم می آیند و برخی دیگر سرویس های نرم افزاری هستند که به صورت پس زمینه به شما خدمات شبکه ارائه می دهند مانند پوشه های شیر ، اشتراک پرینتر ها ، اتوماسیون های اداری که شاید کمتر به چشم بیاید. تمام تجهیزات سخت افزاری و سرویس های نرم افزاری نام برده شده نیاز به راه اندازی و پشتیبانی دارند که هر کدام از زیر مجموعه های خدمات شبکه محسوب می شوند.

خدمات شبکه پشتیبان سرور


100%

درکم ترین زمان ممکن

کارشناسان پشتیبان سرور با داشتن علم و تجربه ی کافی در این زمینه می تواند به راحتی مشکلات را در زمان مناسب رفع کند و خدمات شبکه را با بهترین کیفیت لازم پیاده سازی کند. شما می توانید با انتخاب پشتیبان سرور به عنوان شرکت خدمات شبکه خیال خود را از این بابت راحت کنید.

انواع خدمات شبکه

خدمات شبکه یک کلمه ی کلی است و طیف وسیعی از خدمات را تحت پوشش خود قرار میدهد که با توجه به نیاز کارفرما بخشی از این خدمات شبکه برای ایشان راه اندازی و پیاده سازی می شود. از انواع خدمات شبکه میتوان به موارد زیر اشاره کرد: